Kozalak Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Kozalak Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Kozalak sirkesi ile pek çok faydaya erişebilir ve bunu tamamıyla doğal yollarla yapabilirsiniz. Çam kozalağının eşsiz bir şifa kaynağı olduğu pek çok ülkede kanıtlanmış ve bunun üzerine çeşitli ürünlerle insanlara sunulmaya başlanmıştır. Bunlar arasında sirke olduğu gibi dilerseniz kozalak macunu da tüketilebilmektedir.

Kullanım açısından hepsinin kendisine has bir yapısı olduğu için sirke, şurup, reçel ya da macun ürünlerinin tamamından çam kozalağının yararlarını alabilirsiniz. Dünya genelinde solunum ile ilgili tüm sorunların çözümü için önemli bir doğal reçete olan çam kozalağı mutfakların vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Tamamıyla organik olması, kolay kullanıma sahip oluşu, herhangi bir yan etkisinin olmayışı bunun en net sebepleri arasında. Bu yüzden kozalak reçeli de tüketmeniz tamamıyla sizin tercihinize kalıyor.

Eğer kozalak sirkesi kullanımı ile ilgili aklınızda soru işaretleri varsa öncelikli olarak ürünün %100 organik olduğunu unutmamanız gerekiyor. Tabii ki burada sirkeyi direkt olarak içmek önerilmiyor. Bunun yerine daha standart bir kullanım öne çıkarılıyor. Su ile karıştırılması durumunda faydalarından hiçbir şey kaybetmezken, salt olarak sirke tüketiminde olan tat azalmış oluyor.

Gerek bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi, gerekse grip ve zatürre gibi hastalıkların tedavisinde pozitif etkiler göstermesi pek çok kişinin tercih ettiği doğal ilaca dönüşmesini sağlıyor. Sirkeyi günde iki kez olmak üzere iki yemek kaşığı olarak tüketebilirsiniz. Fakat su ile karıştırılması gerektiğini daha önceden belirtmiştik. Bu ölçüye dayanarak bir su bardağının içerisine iki yemek kaşığı kozalak sirkesini ekledikten sonra üzerine bardağı dolduracak kadar su ekleyip karıştırmak gerekiyor.

Aynı şekilde günde iki kez kullanımda hiçbir yan etki ya da beklenmedik etkiyle karşılaşılmıyor. Yani kış mevsimi geldiğinde hem sabahları hem de akşamları birer bardak olmak üzere tüketmeniz durumunda yalnızca 21 gün geçtikten sonra etkilerini fark etmeniz mümkün hale gelecektir. İlk etkileri iki haftada, kalıcı olarak bağışıklığınıza etkileri ise üçüncü haftada hissedilir olacaktır.

Kozalak Sirkesi Kimler İçin Önerilir?

Kozalak sirkesi faydaları bakımından inanılmaz etkileri normal kılıyor. Hali hazırda çam kozalağının solunum rahatsızlıklarına karşı ne kadar etkili bir yapısı olduğu biliniyor. Bu yüzden koah ve astım şikâyeti olanlara özellikle tavsiye ediliyor. Çok daha rahat nefes almaları amaçlanırken aynı zamanda doğal bir balgam söktürücü ve boğaz temizleyicisi olarak kullanılabiliyor. Tabii ki sirkenin hayatımızda olmazsa olmaz bir yeri olduğunu unutmamak gerekiyor.

Söz konusu çam kozalağı olduğunda sirkenin faydaları da inanılmaz derecede artmış oluyor. Psikolojik olarak rahatlatıcı bir etkiye sahip olan organik sirkenin nefes darlığı ve solunum problemlerini ortadan kaldırdığını vurgulayalım. Cildi gençleştiren yapısının yanı sıra saçların beyazlamasını da uzun vadede önlediği saptanmıştır. Uyku sorunlarını ortadan kaldıran, metabolizmayı hızlandıran, diş hastalıklarına ve özellikle diş ağrısına iyi gelen doğal bir reçetedir.

Kozalak Sirkesi Çocuklarda Kullanılır Mı?

Kozalak sirkesi nasıl içilir diye merak eden yetişkinlerin büyük çoğunluğu su ile karıştırılarak içilmesinden ötürü çocuklarda ve yaşlılarda da kullanılmasında sakınca görmüyor. Aynı zamanda çocuklarda kullanılmasına engel olacak herhangi bir tavsiye ya da test sonucu da bulunmuyor.

Tabii ki bu aşamada miktar olarak bazı önlemler alınabilir. Keza şekersiz kozalak reçeli için de yetişkinler ve çocuklarda kullanım miktarı değişiyor. Bir su bardağının içerisine yetişkinler iki yemek kaşığı sirke dahil edebiliyorken, çocuklarda ve yaşlılarda sirkeyi bir tatlı kaşığı olarak eklemeleri önerilebilir. Bu sayede yine 21 günlük düzenli kullanım sürecinde metabolizma istenilen etkilerle karşılaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.